Komercializācijas piedāvājums

Komercializācijai tiek piedāvāta kailgraudu miežu šķirne ‘Kornelija’. Kailgraudu miežu šķirne ‘Kornelija’ ir izveidota Agroresursu un ekonomikas institūta Stendes pētniecības centrā. Agroresursu un ekonomikas institūts ir šķirnes ‘Kornelija’ selekcionāra tiesību īpašnieks: kopš 2014.g. selekcionāru tiesību aizsardzība ir piešķirta Latvijā un Igaunijā, kopš 2019.g. – Lietuvā, kopš 2020.g. – visā Eiropas Savienības teritorijā, kā arī Lielbritānijā. Ar Kopienas augu šķirņu biroja Lēmumu Nr. EU55819 kailgraudu miežu šķirne ‘Kornelija’ 2020. gada 15. jūnijā ir ieguvusi selekcionāra tiesību aizsardzību ES (Kopienas) teritorijā ar termiņu līdz 31.12.2045. Šī selekcionāru tiesību aizsardzība ir spēkā arī Lielbritānijā.

Šķirne ‘Kornelija’ kopš 2014. g. ir iekļauta Latvijas augu šķirņu katalogā un attiecīgi ES kopējā katalogā. Tādējādi šķirnes ‘Kornelija’ sēklas materiālu ir iespējams sertificēt, pavairot un pārdot visās ES dalībvalstīs.

‘Kornelija’ ir vidēji intensīva vasarāju šķirne, ražība sasniedz 5.5 t/ha konvencionālas saimniekošanas apstākļos un līdz 3 t/ha bioloģiskas saimniekošanas apstākļos. Šķirne ir ļoti agrīna – tās veģetācijas periods ir ap 85 dienām, kas ir būtiski mazāk nekā citām miežu šķirnēm. ‘Kornelija’ šķirnes graudiem ir unikāls ķīmisks sastāvs un izcila diētiska vērtība, tā ir augstvērtīgs proteīnu un beta-glikānu avots.

Piesaki savu uzņēmumu sadarbībai ar Kornelija

Esošie Sadarbības partneri